Jak ochronić swój numer tlefonu?

Spora większość z nas korzysta z telefonów komórkowych, które na 100 procent ułatwiają zarówno pracę, jak również załatwianie codziennych spraw czy również utrzymywanie kontaktów towarzyskich. Często jednak zdarza się tak, że przychodzą do nas niechciane połączenia. Warto wspomnieć o tym, że mogą być to nie tylko i wyłącznie numery niebezpieczne, ale także niechciane rozmowy powiązane przykładowo z usługami, którymi jesteśmy zainteresowani.

Dlatego też warto korzystać z funkcjonalnych stron internetowych, gdzie znajdziemy bieżące przepisy dotyczące na przykład przepisów prawa związanych z usługą telemarketingu.
Co zrobić gdy dzwonią nieznane numery?
Każdy z nas miał przynajmniej raz problem z nieznanym numerem, który często pojawiał się na wyświetlaczu komórki. Wiele osób zastanawia się, co zrobić w takim przypadku, czy odebrać połączenie, czy raczej nie ryzykować. Warto mieć na uwadze o tym, że w takich sytuacjach coraz częściej dzwonią do nas telemarketerzy, którzy chcą nam zaproponować różne towary oraz usługi, ale bardzo często nie są nam potrzebne i nie jesteśmy nimi zainteresowanie. Ponadto konsumenci telefonów komórkowych powinni zdawać sobie sprawę, że w polskim niemal obowiązują dokładnie sprecyzowane przepisy, które dotyczą zagadnień takich jak numer telefonu a dane osobowe. Mamy prawo między innymi wycofać uprzednio udzielone zgody marketingowe. Warto zatem być na bieżąco ze swoimi prawami, by móc zachować się w prawidłowy sposób w sytuacji, kiedy np jesteśmy nękani telefonami ze strony telemarketerów.

Więcej informacji na stronie: niechciane połączenia.

Leave a comment