Biokominki i wkłady kominkowe – na co zwrócić uwagę?

Kominek w domu to nie tylko źródło ciepła, niemniej jednak także ważny element dekoracyjny, który nadaje wnętrzu niepowtarzalny i przytulny charakter. Mnogość rozwiązań dostępnych na rynku wstawia, że każdy znajdzie rozwiązanie wygodne dla siebie.
Kominki do domu i mieszkania
W przypadku mieszkań dobrze sprawdzają się biokominki, gdyż nie wymagają podłączenia do wylotu spalin, czyli systemu wentylacyjnego.

Cechuje je łatwy montaż. Mogą być instalowane na ścianie lub jako szczegół wyposażenia. Bardzo często spotyka się również piece wolnostojące. W przypadku tradycyjnych kominków mamy do wyboru rozmaite wkłady kominkowe różniące się nie tylko i wyłącznie wielkością, kształtem, niemniej jednak również funkcjonalnością. Wkłady kominkowe najczęściej realizowane są ze stali. Coraz częściej spotyka się także wkłady żeliwne. Ciekawym rozwiązaniem są również piecyki na pellet. Stanowią one opcję dla tradycyjnych kominków. Są to piece, które odróżnia wysoki komfort użytkowania. Wyposażone są w system automatycznego rozpalania i podawania paliwa. Dzięki czemu nie tracimy czasu na doglądanie ognia. W ten sposób w pomieszczeniu utrzymywana jest optymalna temperatura właściwie bez naszego udziału. Ze względu na wydajność pracy piecyka oraz bezpieczeństwo, warto korzystać z pelletu charakteryzującego się wysoką kalorycznością. Co bardzo ważne, czyszczenie takiego pieca jest bardzo proste i zajmuje zaledwie kilka minut. Ogranicza się jedynie do usunięcia popiołu, w razie potrzeby jakiś resztek z paleniska. Nie jest zatem zaskoczeniem, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie.

Źródło: wkłady kominkowe powietrzne.

Leave a comment