Piaskowanie elewacji – doczyszczamy stare mury

Kilkakrotnie przechodząc ulicami naszych miast, przyglądamy się brudnym budynkom z politowaniem. Niektóre wyglądają tak, że sami najchętniej wzięlibyśmy młotek i je zburzyli. Natomiast burzenie wcale nie jest konieczne. Zamiast tego polecam postawić na piaskowanie elewacji.

Czy to jeszcze bardziej nie zabrudzi ścian?

Absolutnie nie. Owszem, do piaskowania wykorzystywane jest drobne kruszywo, które w stronę czyszczonej powierzchni napylane jest pod wysokim ciśnieniem. Nie przywiera ono natomiast do elewacji, niemniej jednak uderzając o nią ściera w naturalny metodę przyklejony brud i pozostawia ją po prostu czystą.

Czyszczenie młodych i starych elewacji

Piaskowanie to doskonały metodę na czyszczenie elewacji zarówno młodych, jak i starych, przy czym przy tych drugich w każdej chwili powinniśmy zachować środki ostrożności. Taka powierzchnia może okazać się zbyt delikatną i piaskowanie mogłoby ją zaprzepaścić. W tym celu organizuje się również próbę na fragmencie, by przekonać się, że czyszczenie przyniesie wymierny efekt.

Zabrudzenia bywają różnorakie

I dlatego też piaskowanie może odbywać się tylko przy użyciu materiałów pylistych, jak i w połączeniu ichniejszym z wodą. Piaskowanie z dodatkiem wody zwiększa skuteczność między innymi w trakcie usuwania zabrudzeń będących wynikiem pożaru. Bardzo łatwe za pomocą tej metody staje się również usuwanie graffiti. Niestety dziś ten rodzaj sztuki na elewacjach pojawia się częściej i to niestety ku naszemu niezadowoleniu. W tym momencie jednak posiadamy skuteczny metodę na usunięcie wytworzonych „dzieł” i przywrócenie elewacji jej blasku.

Zobacz więcej: czyszczenie elewacji.

Leave a comment