Izolacja kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Rockwool Klimafix jest innowacyjną izolacją kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Klimafix to samoprzylepna matą lamelowa z wełny mineralnej pokryta zbrojoną folią aluminiową. Mata ta ma wiele zalet. To co ją przede wszystkim wyróżnia, to metodę montażu. Dzięki fabrycznie nałożonej warstwie kleju (zabezpieczonej folią PE), matę można łatwo i precyzyjnie przymocować bez dodatkowych elementów montażowych (dla gr. ≤40mm) takich w jaki sposób szpilki samoprzylepne czy talerzyki zaciskowe. Co więcej montaż odbywa się bez dodatkowych narzędzi i bez zastosowania prądu. Skraca to znacznie czas pracy oraz redukuje koszt izolacji. Dzięki takiemu montażowi eliminuje się ryzyko kondensacji pary wodnej na nieszczelnościach folii aluminiowej w miejscu przebicia szpilką. Eliminuje się również ryzyko korozji kanału w przypadku zgrzania szpilki do kanału.

Kolejną jedyną w swoim stylu cechą maty Klimafix jest układ włókien prostopadły do podłoża. Układ ten stwarza że mata jest mocna i sprężysta. Ma on także wpływ na to, że mata nie zmienia własnej pierwotnej grubości na powierzchniach płaskich, zagięciach i narożnikach.

Maty Klimafix są perfekcyjnym rozwiązanem do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwkondensacyjnej kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych o dowolnym przekroju. Świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie oprócz właściwości izolacyjnych kładzie się nacisk na czas stworzenia i estetykę izolacji.

Rockwool opracował również katalog nakładów rzeczowych KNR nr 9-16 pozwalający precyzyjnie wycenić koszt i czas wykonania izolacji. Dodatkowo firma oferuje program Heatrock umożliwiający precyzyjny wybieranie grubości izolacji w tym izolacji Klimafix.

Sprawdź więcej: rockwool klimafix.

1 Comment on Izolacja kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

  1. Gratuluję dobrego tekstu. Informacje, które tutaj znalazłem są przydatne.

Leave a comment