maty elektryczne pod płytki

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na elektryczne ogrzewanie podłogowe, to musimy wybrać odpowiednie elementy przykładowo takie jak kable grzewcze czy także mata grzewcza pod płytki. Nie musimy się jednakże przejmować, ponieważ aktualnie producenci oferują bardzo zróżnicowany wybór mat, a więc pewnością uda nam się wybrać matę zarówno pod płytki ceramiczne jak też pod podłogę kamienną czy także drewnianą.
Maty do elektrycznego ogrzewania – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Nie ulega wątpliwości, że mata grzewcza to jeden z najważniejszych elementów całej instalacji elektrycznego ogrzewania podłogowego.

Jest to taki system, w którym nie wykorzystuje się kaloryferów, a ciepło rozprowadzane jest w sposób równomierny po całym pomieszczeniu przez pokrycie podłogowe. W takim systemie powinno się zastosować należycie dobrane maty, które zalewane są wylewkę samopoziomującą. Warto pamiętać o tym, że folia grzewcza podłogowa powinna mieć odpowiednie parametry powiązane z pracą. Stąd też niezbędne jest wybranie odpowiedniej mocy grzewczej. Taka moc powinna być wybierana głównie pod względem rodzaju pokrycia podłogowego, ale również właściwa do naszych indywidualnych preferencji związanych z komfortem termicznym w pomieszczeniu. W przypadku podłóg kamiennych oraz płytek ceramicznych trzeba stosować matę o większej mocy. Mniejsza moc może być stosowana w sytuacji podłóg winylowych czy drewnianych. Należy wspomnieć, że mata grzewcza z termostatem to wygoda użytkowania, ponieważ możemy regulować temperaturę z poziomu aplikacji na smartfonie.

Więcej: termostat sterowany przez internet.

Leave a comment