Stan surowy domu

Musimy posiadać świadomość, że budowa domu składa się z kilku etapów, które w każdym momencie powinny być gruntownie wykończone, tak aby kolejny przebieg też bez problemów. Początek to w każdym momencie stan zero, następnie mówimy o stanie otwartym, zamkniętym a także na samym końcu stanie deweloperskim.
Etapy tworzenia domu – na co powinniśmy zwrócić uwagę?
Należy pamiętać o tym, że właściwie każdy stan budowy domu składa się z konkretnych prac, które powinny być wykonywane w sposób profesjonalny z zastosowaniem odpowiednio dobranych materiałów.

Trzeba tutaj zacząć od tego, że po ukończeniu stanu zero przychodzi czas na stan surowy otwarty. Na tym etapie konstrukcja budynku powstaje szybko, wiąże się to z tym, że pojawiają się zarówno ściany zewnętrzne, jak również wewnętrzne, budowana jest konstrukcja dachu, montowane jest również pokrycie dachowe czy schody wewnętrzne. Po zakończeniu prac na tym etapie rozpoczynają się prace w następnym, a mianowicie w stanie zamkniętym. To w głównej mierze instalacja okien, ale również parapetów, pojawiają się również drzwi zewnętrzne dzięki czemu nie trzeba budynku zabezpieczać na zimę. O ile obiekt wyposażony jest w garaż, to ukazują się także drzwi garażowe. Przy tym, posadzki podłogi oraz ściany przygotowane są również do ostatecznych prac wykończeniowych. Po tym etapie jest stan deweloperski, czyli stan, w którym mieszkanie czy też dom wykończony jest pod klucz. Są to ostateczne prace wykończeniowe, które obejmują w głównej mierze malowanie ścian, niemniej jednak również instalowanie podłóg.

Więcej: https://sobir.pl/stan-zero-jaki-zakres-prac-obejmuje-ten-etap-budowy-domu/

Leave a comment