Sprzęt diagnostyczny – holter ekg

Nie ulega wątpliwości, że każdy gabinet kardiologiczny powinien być wyposażony przede wszystkim w profesjonalny sprzęt, zarówno diagnostyczny jak też zabiegowy. Holter ekg to podstawowe urządzenie wykorzystywane w diagnostyce w kardiologii, które umożliwia na monitorowanie czynności elektrycznej mięśnia sercowego w okresie co najmniej 24 godzin, najczęściej natomiast takie badanie jest przeprowadzane przez kilka dni, aby kardiolog zabrał jak najwięcej cennych informacji.
Holtery do ekg – co warto mieć świadomość tego?
Głównie należy zaznaczyć, że w sklepach medycznych znajdziemy szeroki wybór sprzętu przeznaczonego w głównej mierze do diagnostyki kardiologicznej, a więc urządzenia cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem tj. holter ASPEL.

Należy podkreślić, że jest to sprzęt medyczny który umożliwia na wykonanie zasadniczych analiz EKG w bardzo niezbyt długim czasie, prócz tego umożliwia także przeprowadzenie analiz wyrafinowanych, które dotyczą np analizy pracy rozrusznika serca. Jest to urządzenie, które daje możliwość także analizowanie arytmii, która może mieć zarówno podłoże komorowe, jak również nadkomorowe. Ponadto kardiolog ma dostęp do zapisu EKG niezwłocznie po zrealizowaniu analizy. Warto pamiętać o tym, że jest to urządzenie, które składa się z różnych podzespołów, w głównej mierze takich jak rejestrator holtera ASPEL. Jest to również bateria alkaliczna, elektrody jednorazowe, oprogramowanie z kluczem zabezpieczającym. Dodatkowo można zamówić także urządzenie z wyposażeniem dodatkowym.

Więcej informacji: Holter A712 v.301.

Leave a comment