Jak pozbyć się rozstępów?

 

które w szybkim tempie przybrały na wadze albo odchudzających się, z efektem jojo, które na modyfikacji chudną i tyją. Drogerie kompletne są specyfików mających rozwiązać kłopot – nie w każdej sytuacji natomiast są one efektywne. Jeżeli już systematyczne stosowanie kosmetyków nie likwiduje rozstępów, trzeba rozpocząć kompleksową pielęgnację, która umożliwi jak najmocniej je rozjaśnić – nie w każdym momencie możliwe jest całkowite usunięcie domowymi sposobami.

Pierwszym krokiem w walce z rozstępami powinien być peeling. Nie tylko usunie on martwy naskórek, odsłaniając nowy, niemniej jednak przede wszystkim wygładzi skórę, sprawiając, że wizualnie będzie ona prezentowała się nie gorzej. Regularnie wykonywany ma możliwość w ogromnym stopniu rozjaśnić przebarwienia, poprzez ścieranie wierzchniej warstwy naskórka. Następnym etapem pielęgnacji jest sięgnięcie po balsam lub krem do ciała z aktywnymi składnikami – tutaj świetnie kontroluje się masło shea. Składnik ten odnawia komórki skóry i koryguje jej koloryt, usuwając wszelkie plamy, przebarwienia i podrażnienia. Shea jest w stanie w dużym stopniu zregenerować uszkodzoną skórę. Usuwanie rozstępów to przede wszystkim wygładzanie i natłuszczanie skóry, tak, ażeby jej warstwa wzmocniła się i nabrała zdrowego kolorytu i blasku.

Powinno się pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja zadziała tylko wtedy, kiedy będzie stosowana regularnie. Najlepszy wręcz kosmetyk nie zdziała cudów, kiedy będzie używany wyłącznie raz na jakiś czas.

Zobacz też: masło shea.

1 Comment on Jak pozbyć się rozstępów?

  1. Cieszę się, że odszukałam ten tekst. Poszerzył on moją wiedzę i myślę, że zainteresuję się tym tematem jeszcze bardziej.

Leave a comment