Dobrze współpracujący zespół

 

1-szy krok do utworzenia zespołu to określenie tego, na czym nam zależy. Wszakże każdy ma inne potrzeby i aspiracje, a co za tym idzie powinno się też przeciwnie do tego wszystkiego podchodzić. Jeżeli team building Warszawa posiada być wyprodukowany należycie, to musi być wyprodukowany tak, aby nie żałować swoich wybór. Pierwszy krok to określenie wielkości grupy. Powinniśmy przecież wiedzieć, ile osób posiada skupiać nasz team.

Gdy już określimy to, ile osób on skupia, to w drugiej kolejności konieczne jest ustanowienie dokładnie sprecyzowanej ilości miejsc na dokładnie określone zadania. Na przykład posiadamy jednego projekt managera, jednego acount managera i jednego sales menagera albo po dwóch. W drugiej kolejności wybieramy lidera całego teamu. Team building wymaga tego, żebyśmy wybrali jakiegoś lidera i od tego uciec nie możemy, tak zatem celujemy w kogoś, kto naszym zdaniem w tym wypadnie najlepiej. Dalej staramy się zintegrować ze sobą grupę, ujrzeć w czym się ona uzupełnia, a w czym występują jeszcze drobne mankamenty. O ile kogoś brakuje, dokładamy. Gdy jest on jakąś osobę za dużo i ona wszystko niszczy, ograniczamy ilość grupy i dobieramy kogoś innego. Budowanie zespołu może trwać tygodniami, niemniej jednak ma możliwość także trwać miesiącami, w współzależności od tego, jak duża jest to grupa i jak bardzo wyspecjalizowana. Jeżeli robi się to amatorsko, to nie można zrobić tego dobrze. Powinno się tu kogoś, kto zrobi to doskonale. Tacy profesjonaliści są w głównej mierze w wszelakiego rodzaju agencjach PR i w innych agencjach kreatywnych. Oni znają się na tym, co robią i zbudują grupę doskonale.

Sprawdź: team building.

1 Comment on Dobrze współpracujący zespół

  1. Szczerze świetny artykuł, bardzo mi się przydał, ponieważ akurat szukałem odpowiedzi na te pytania. Będę zaglądał częściej.

Leave a comment