Zespół downa organizacje – wsparcie finansowe

Z całą pewnością warto wspierać organizacje oraz stowarzyszenia, które udzielają rozbudowanego wsparcia na przykład rodzicom czy też opiekunom osobom z zespołem Downa. Powinno się wspomnieć o tym, że zespół downa wsparcie finansowe to możliwość dofinansowania działalności organizacji poprzez przekazanie 1% podatku dochodowego w danym roku podatkowym.
Jak pomóc osobom z zespołem Downa?
Należy zaznaczyć, że zespół downa to na prawdę często występujący zespół wad, który spowodowany jest nieprawidłowościami genetycznymi, a mianowicie nieprawidłową liczbą chromosomów.

Niestety taka skaza genetyczna powoduje liczne dolegliwości, jak też niepełnosprawność intelektualną, w stopniu lekkim lub średnim, co utrudnia funkcjonowanie takim osobom społeczeństwie. Na szczęście działają organizacji a także stowarzyszenia, które udzielają wsparcia zarówno rodzicom, jak także opiekunom, którzy zajmują się dziećmi z zespołem Downa. Ich działalność statutowa polega w głównej mierze na wydawaniu kwartalnika poświęconego tej tematyce, niemniej jednak również organizują turnusy wycieczkowe czy również rehabilitacyjne. Stąd też przekaż podatek stanowi dla nas niepowtarzalną okazję, by wesprzeć finansowo te organizacje oraz stowarzyszenia, które pomagają osobom cierpiącym na różnego rodzaju dolegliwości czy również choroby. Powinno się wspomnieć o tym, że możemy wybrać jedynie organizacje pożytku publicznego, które są zarejestrowane prowadzą działalność statutową, jak również posiadają numer KRS, który powinno się umieścić w zeznaniu podatkowym, aby przekazać część podatku dochodowego na rzecz ich działalności.

Sprawdź: przekaż podatek.

Leave a comment