W jaki sposób wyszkolić psa?

 

Niektórzy ludzie mają w rzeczywistości niebezpieczne psy, które mocno zagrażają innym ludziom. Z takim psem ani jedna osoba z nas nie chciałby się raczej spotkać, bo to jest realnie bardzo niebezpieczne. Niektóre z tych psów są już takie z natury, inne natomiast są przez właścicieli specjalnie tresowane po to, by być niebezpiecznymi. O ile zatem taka negatywna tresura psów się udaje, to nie ma w tym nic w tym dziwnego, że i pozytywną można przeprowadzić.

Natomiast psia socjalizacja następuje raczej tylko raz. Znaczy to, że jeżeli pies był wytrenowany na prawdziwego, czworonożnego zabójcę, to już raczej nie jesteśmy w stanie go wyedytować. Nie możemy doprowadzić do tego, że stanie się lepszy, spokojniejszy. Prawie każdy pies, w szczególności ten, który jest w rodzinie, w której są małe dzieci, powinien przejść pozytywne szkolenie psów, co najmniej takie krótkie, aby nauczył się tych kluczowych rzeczy , a ponadto by był przyjazny i przenigdy nie przyszło mu do głowy, by skrzywdzić dziecko. Niebezpieczne psy powinny być natomiast znakowane, na podwórku, na którym jest taki pies, powinna wisieć specjalna tabliczka, która informuje nas o tym, co taki pies może nam zrobić, o ile wejdziemy na teren, na którym on czuje się jak u siebie i którego pilnuje. Brak takiego oznaczenia ma możliwość być zwyczajnie przyczyną wielu wypadków. Ludzie zaatakowani przez psa niejednokrotnie doznają rzeczywiście poważnych obrażeń i te obrażenia niełatwo wyleczyć, dlatego także tutaj nie gorzej zapobiegać niż leczyć. Powinno się strzec się groźnych psów, które mogą nam coś złego zrobić.

Zobacz: tresura psa.

1 Comment on W jaki sposób wyszkolić psa?

  1. Cieszę się, że znalazłam ten artykuł. Poszerzył on moją wiedzę i myślę, że zainteresuję się tym tematem jeszcze bardziej.

Leave a comment