Szkło lakierowane

Innowacyjne wnętrza, nie stanowią już wyłącznie przestrzeń do mieszkania czy wypoczynku,niemniej jednak przede wszystkim, stają się wizytówką domowników. Podkreśleniu ładna i efektywności pomieszczeń bez wątpienia służy hartowane lakierowane szkło, które poza walorem ładnym posiada też atut odporności na zniszczenie.

Lakierowanie szkła powoduje, że tego typu produkt ozdobny, zyskuje wyjątkowy wygląd, który doskonale komponuje się z wystrojem nowatorskich wnętrz, a przy tym jest bardzo trwały, dzięki czemu zachowuje własne walory przez kilka lat. Szczególnie korzystnie jest zastosować szkło lakierowane hartowane w kuchni, gdzie zwykle szkodliwe dla ceramicznych płytek, działanie wysokich temperatur i wilgoci funkcjonuje destrukcyjnie, o tyle na szkło nie maja te czynniki negatywnego wpływu.
Panele kuchenne lakierowane – rodzaje
Emaliowane, które powlekane są farbą ceramiczną, nieorganiczną z jednej strony, a następnie hartowane, dzięki czemu są bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych. Lacobel (kolorowe szkło lakierowane), które charakteryzuje się wysokim stopniem połysku, co optycznie powiększa przestrzeń. Matelac, które powlekane są lakierem matowym, nadające przestrzeni subtelnego wyglądu.. Rosnące zapotrzebowanie na szklane produkty dekoracyjne, doprowadziło do wykonania kilku technice uszlachetniania powierzchni: piaskowanie,wytrawianie kwasami,sitodruk. Trendy w przyszłościowym wystroju wnętrz, powodują, że szkło jest chętnie wybierane jako element dekoracyjny w mieszkaniach, domach i apartamentach. Wybór stosownego rodzaju produktu, jest efektem indywidualnych wymagań i oczekiwanego efektu dekoracyjnego.
Więcej: malowanie szkła.

Leave a comment