Leczenie łysienia

Eksperci z Turynu przygotowali innowacyjną metodę, która przez cały czas zyskuje na popularności – nie tylko na terenie Włoch, ale w ogólności na terenie całej Europy. Także do Polski doszły bardzo dobre wiadomości. To znaczy, że problemy z wypadaniem włosów wcale nie muszą oznaczać tego, że dana osoba już nigdy nie będzie mogła pochwalić się bujną fryzurą itd.

Statystyki pokazują, że generalnie coraz więcej osób ma tego typu kłopoty. Na szczęście problemy z wypadaniem włosów mogą być już jedynie niemiłym wspomnieniem z przeszłości. Wszystko dlatego, że jest skuteczne leczenie łysienia zaproponowane przez naukowców z Uniwersytetu w Turynie. Co opracowali Włosi? To ciekawa forma, która zasadniczo składa się z trzech etapów. Na początek następuje pobranie od pacjenta niewielkiego wycinka skóry z okolicy karku. Chodzi o to, ażeby ściągnąć od jednego do trzech fragmentów skóry, każdy taki wycinek ma mniej więcej około kilka milimetrów średnicy. Następnie jest realizowane wyodrębnienie komórek macierzystych, oraz czynników wzrostu przy pomocy dobrej jakości urządzenia. Dopiero wtedy następuje podanie koncentratu, w formie zabiegu mezoterapii, w okolice mieszków włosowych głowy danego pacjenta. Takie leczenie łysienia jest bowiem uważane za bardzo skuteczne nie tylko i wyłącznie przez naukowców z Turynu. Niezależne badania pokazują, że jest to forma, która przynosi naprawdę bardzo oczekiwane efekty przez pacjentów męskich a także kobiety. Nic więc dziwnego, że zdecydowanie coraz więcej osób chętnie się na to wszystko decyduje.
Polecam: wypadanie włosów.

1 Comment on Leczenie łysienia

  1. Cieszę się, że natrafiłam na ten tekst. Poszerzył on moją wiedzę i wydaje mi się, że zainteresuję się tym przedmiotem jeszcze bardziej.

Leave a comment