Kursy ochrony

Jeżeli marzy nam się praca w branży ochroniarskiej, np przy zabezpieczeniu imprez masowych takich jak koncerty, to powinniśmy skorzystać z oferty szkoły ochrony, które organizują kursy ochrony. Są to kursy zarówno doskonalące kwalifikacji pracowników biznesie ochroniarskiej, jak także przeznaczone dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą branżą.
Kursy dla ochroniarzy – co należy wiedzieć?
Głównie powinniśmy posiadać świadomość, że kursy dla ochroniarzy przygotowywane są tylko przez placówki tj. szkoła ochrony.

Kursy powinny być przeprowadzane tylko przez doświadczonych a także wykwalifikowanych pracowników ochrony, którzy mają nie tylko i wyłącznie doświadczenie pedagogiczne, ale także doświadczenie w pracy ochroniarza, a więc np przy zabezpieczaniu dużych imprez masowych czy zabezpieczeń mienia. Instruktorzy powinni w umiejętny sposób przy zastosowaniu odpowiednich materiałów dydaktycznych przekazywać bardzo ważne informacje powiązane z pracą ochroniarza. Kusy bardzo często odbywają się w weekendy, tak ażeby osoby aktywne zawodowo nie musiały na przykład obsługiwać dni wolnych, ażeby uczestniczyć w zajęciach. Powinno się też zaznaczyć, że kurs ochrony obejmuje w głównej mierze wyszkolenie strzeleckie, kurs z zakresu samoobrony i technik interwencyjnych, jak także wykłady dotyczące stanu prawnego pracowników ochrony. Nie zapominajmy też o tym, że bardzo ważnym aspektem takiego szkolenia jest kurs z zakresu udzielania pomocy przedlekarskiej, który trwa co najmniej osiem godzin i ma formę zajęć teoretycznych oraz praktycznych.

Polecamy: kursy ochrony.

Leave a comment