Gdzie wykorzystuje się ozonowanie?

Ozonowanie to innowacyjna metoda odkażania, która nie wymaga stosowania chemii. W tej metodzie stosuje się wyłącznie ozon, czyli silny przeciwutleniacz. Ozon odznacza się bardzo mocnym działaniem bakteriobójczym.

Jest w odkażaniu znacznie szybszy i skuteczniejszy od popularnego chloru. Dodatkowo, ma zdolność niszczenia nie tylko bakterii, niemniej jednak także niektórych wirusów, pleśni, grzybów, patogenów różnego rodzaju, tlenku węgla roztoczy, a wręcz gryzoni i owadów.
Gdzie stosowane jest ozonowanie?
Stosowanie ozonu do odkażania jest metodą ekologiczną, w związku z tym zakres zastosowania tej metody jest bardzo szeroki. W przeciwieństwie do odkażania z zastosowaniem silnych związków chemicznych, jest to forma całkowicie bezpieczna i przyjazna środowisku naturalnemu. Należy też wspomnieć, że ozonowanie nie tylko niszczy drobnoustroje a także patogeny, niemniej jednak również usuwa źródło nieprzyjemnych zapachów, co ma duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania gabinetów lekarskich oraz weterynaryjnych, barów restauracji a także kawiarni. Właśnie dlatego ozonowanie szczecin zyskuje coraz większą popularność, a coraz więcej branż otwiera się na tę nową metodę skutecznego ekologicznego odkażania. Jeżeli więc jesteśmy właścicielami lokalu gastronomicznego i tradycyjne metody usuwania zanieczyszczeń nie spełniają naszych oczekiwań, warto skorzystać z oferty ozonowanie pomieszczeń szczecin. W ten sposób nie tylko i wyłącznie usuniemy najmniejsze z zanieczyszczeń, łącznie z wszystkimi drobnoustrojami, ale pozbędziemy się również nieprzyjemnych zapachów.
Sprawdź tutaj: ozonowanie łodzi.

Leave a comment