Sprzedaż udziałów dla inwestora

Posiadanie dobrego pomysłu na biznes to na nieszczęście nie wszystko. Najważniejszy jest wszakże kapitał, którego na nieszczęście najczęściej nam brakuje, gdy rozpoczynamy własną swoją drogę jako przedsiębiorcy. W takim wypadku warto spróbować wyszukać potrzebne środki finansowe, abyście mogli rozkręcić własną firmę.

Jednym z najpopularniejszych sposobów jest oddanie części udziałów dla współudziałowca inwestycji w zamian za potrzebne środki finansowe. W ten sposób możecie uzyskać pieniądze na rozwinięcie waszej działalność gospodarczej zachowując równocześnie władze nad firmą. Warto więc zastanowić się nad tym rozstrzygnięciem, gdyż jest to perfekcyjny sposób na rozkręcenie firmy. Oczywiście na pewno jesteście ciekawe, jak wyszukać współudziałowca inwestycyjnego, który będzie chciał powierzyć wam swoje pieniądze.
Odpowiedz na pytanie gdzie poszukiwać inwestorów jest dosyć prosta. Istnieje aktualnie wiele stron internetowych zrzeszających inwestorów poszukujących młodych, obiecujących firm na polskim rynku. Najtrudniejszym celem nie jest wcale znalezienie współudziałowca inwestycyjnego, niemniej jednak przekonanie go do waszego pomysłu. Właściwie każdy doświadczony inwestor posiada już na swoim koncie co najmniej jedną klęskę dotyczącą inwestowania w młode firmy, dlatego są to osoby bardzo ostrożne. Musicie zatem idealnie przygotować się merytorycznie do rozmowy z inwestorem, aby przekonać go do swojego pomysłu. Tylko wówczas będzie on skłonny zainwestować swoje środki finansowe w waszą firmę w zamian za udziały. O ile inwestor uzna, że wasz pomysł jest słaby lub nie jesteście zdolni do jego realizacji, to odmówi wam wsparcia finansowego.
Zobacz także: inwestor szuka pomysłu.

Leave a comment