Kuoka krótkoogonowa

Jeżeli szukamy wiarygodnych oraz sprawdzonych informacji na temat różnorakich ciekawych gatunków zwierząt, to ze stuprocentową pewnością warto odwiedzić stronę internetową, gdzie znajdziemy rzetelnie przygotowane artykuły. Jakiś czas temu ogromne zainteresowanie wzbudza gatunek kuoka krótkoogonowa, która zamieszkuje Australię oraz znajdujące się w pobliżu wyspy.
Co warto wiedzieć na temat kuoki krótkoogonowej?
Na początku trzeba wyjaśnić, że zainteresowanie tym zwierzęciem spowodowane jest między innymi obecnością narastającej liczbie memów i fotografii tego sympatycznego gatunku zwierzęcia.

Trzeba zaznaczyć, że jest to gatunek należący do rodziny kangurowatych. Jak się okazuje, kuoka jest torbaczem dokładnie tak samo jak kangury. Jednakże w przeciwieństwie do kangurów wyróżnia się niewielkimi rozmiarami, waży mniej więcej 3 kg. Cechą niepowtarzalną tego zwierzęcia jest krótki ogon. Powinniśmy posiadać jednakże świadomość, że ze względu na swoje małe wymiary wcale nie jest to gatunek dopuszczony do hodowli amatorskiej. Wynika to bezpośrednio z faktu, że kuoka krótkonoga zagrożona jest wyginięciem, a tym samym objęta jest także ścisłą ochroną. Spore zainteresowanie wzbudza też behawior od tego gatunku, ponieważ cechą jedyną w swoim rodzaju jest to, że samica w sytuacji zagrożenia może wykorzystać własne młode, aby stworzyć sobie szansę na ucieczkę. Jest to dość nietypowe zachowanie, które polega na rzucaniu młodymi. Warto mieć na uwadze również o tym, że jest to gatunek, który dobrze sobie radzi w trudnych ustaleniach terenowych, a zatem na przykład bez dostępu do wody i jedzenia.

Sprawdź: kuoka.

Leave a comment