Do czego można wykorzystywać dejonizowaną wodę?

 

Proces usuwania z wody dodatnich i ujemnych ładunków elektrostatycznych może być przeprowadzony przy użyciu kilku różnorakich mechanizmów. Takimi najpopularniejszymi, są chociażby listwy jonizujące, które z dobrym skutkiem oczyszczają wodę nawet w skomplikowanych warunkach. Urządzenia takie mają użycie tam, gdzie dostęp jest utrudniony i perfekcyjnie spełniają swoje zadanie.

Inną grupą urządzeń są pistolety. Pistolet antystatyczny to narzędzie, z pomocą którego możemy ręcznie zneutralizować zbędne ładunki elektrostatyczne. W dodatku można go jeszcze wykorzystać do usuwanie pyłu w powierzchni, na których przeprowadzane są procesy przemysłowe. Stosuje się również dmuchawy jonizujące, czyli spore urządzenia, które gwarantują ogromną wydajność i nadają się do usuwania większych ładunków tam, gdzie mniejsze narzędzia nie mogą sobie poradzić. O ile jednakże ładunki są niewielkie, to z powodzeniem korzystanie znajduje głowica IML, a też listwy antystatyczne. Te ostatnie posiadają za zadanie skutecznie usuwać elektrostatyczność na dowolnych długościach. Ichniejszym dodatkowymi zaletami są prostota w montażu i konserwacji, a też omal bezobsługowe działanie. Narzędziami dopełniającymi są natomiast wykrywacze ładunków, za pomocą których można zmierzyć ilość dodatnich i ujemnych jonów w wodzie. Wykrywacze takie odróżniają się przede wszystkim krótkim w pewnych sytuacjach oczekiwania na wynik, dokładnością i wydajnością. Z powodzeniem są w stanie zastąpić dosłownie bardzo skomplikowane pomiary, które trwałyby znacznie dłużej.

Więcej: dejonizacja.

1 Comment on Do czego można wykorzystywać dejonizowaną wodę?

  1. Szczerze dobry artykuł, wyjątkowo mi się przydał, bo właśnie szukałem odpowiedzi na te pytania. Będę zaglądał częściej.

Leave a comment