Profesjonalne osuszanie oraz termowizja

Utrzymanie odpowiednio niskiej wilgotności budynku jest konieczne dla obietnice jego bezproblemowego użytkowania. Ma to związek nie tylko z możliwością wystąpienia degradacji zawilgoconych fragmentów konstrukcji. Argumentem osób, decydujących się na osuszanie ścian i innych elementów budowli jest również fakt, że działania w tym zakresie powstrzymują rozwój niebezpiecznych dla zdrowia grzybów.

Na szczęście na rynku można obecnie bez najmniejszego problemu znaleźć podmioty, które wykonują usługi w tym zakresie przy wykorzystaniu przyszłościowych metod. Jedną z nich jest osuszanie mikrofalowe. Jest to interesujący sposób przeprowadzenia prac w tym zakresie. W trakcie swego działania osuszacz tego rodzaju emituje wiązki fal, które wnikają w ścianę lub inny detal konstrukcyjny budynku. Wprawia to w drgania znajdujące się wewnątrz cząsteczki wody, podgrzewając je do temperatury, w której parują.
Osuszanie mikrofalowe jest więc nieprawdopodobnie efektywne i bezpieczne. Nie wykorzystuje się bowiem w jego wypadku energii cieplnej – nie występuję więc ryzyko, związane z jej oddziaływaniem na instalacje, znajdujące się w ścianie. W rezultacie nie ma również sposobności powstania uszkodzeń w tych systemach. Osuszacz, wykorzystujący mikrofale, jest także bardzo wydajny, a sam proces – niewyobrażalnie szybki. Koncentracja działania jedynie na mokrych masach, zlokalizowanych w danym elemencie konstrukcyjnym budynku, powoduje, że osuszanie tego rodzaju może przebiegać ekspresowo. Nie jest to co więcej zbyt uciążliwe dla otoczenia, gdyż używane urządzenia pracują praktycznie bezgłośnie.

Sprawdź tutaj: osuszacz.

Leave a comment