Izolacje budynków i osuszanie murów

Pojawienie się wilgoci w fundamentach czy murach jest zjawiskiem często występującym zarówno w budynkach starszych, jak i nowszych. Do zawilgocenia ścian może dojść w wyniku zalania mieszkania, które może być spowodowane uszkodzeniem przewodów systemu wodno-kanalizacyjnego budynku. Zawilgocenie murów może być wywołane też przez inne czynniki.

Powinno się pamiętać, że osuszanie mieszkań poznań jest niezbędne, ażeby w wyniku wilgoci nie doszło do pojawienia się szkodliwych dla zdrowia człowieka grzybów oraz pleśni.
Izolacje budynków – w jaki sposób zabezpieczyć mury przed wilgocią?
Firmy specjalizujące się w osuszaniu domów czy mieszkań posługują się nowoczesnymi metodami, które nie powodują ingerencji w fundamenty a także konstrukcję budynku, czyli są bezpieczne i nie generują dodatkowych kosztów. Warto wspomnieć, że w przypadku niepokojących objawów, czyli wilgoci pojawiającej się na ścianach możemy skorzystać z rozwiązania, jakim są hydro ekspertyzy poznań. Są to specjalistyczne usługi realizowane za pomocą specjalistycznego sprzętu obsługiwanego przez przeszkolonych oraz wykwalifikowanych pracowników. Po stwierdzeniu problemu firma przystępuje do uszczelnienia warstwy izolacyjnej. Na prawdę bardzo często używa się iniekcje ciśnieniowe murów poznań. Jest to metoda, która polega na wywierceniu małych otworów, przed które pod ciśnieniem wtłaczane są substancje uszczelniające, np żywice epoksydowe. Jest to metoda, która nie narusza fundamentów i jest przeznaczona do odtwarzania hydroizolacji zarówno poziomej jak i pionowej.

Zobacz również: izolacje budynków poznań.

Leave a comment