Zniszczenie smartfona w wyniku upadku to nie koniec świat

Znacząca większość innowacyjnych telefonów to smartfony z dotykowymi wyświetlaczami. Producenci montują do spersonalizowanych maszyn coraz większe ekrany, a w jaki sposób wiadomo, większy ekran to zwiększone niebezpieczeństwo uszkodzenia ekranu, a też związanego z nim modułu dotykowego.

Upadek smartfona sprawia szybsze bicie serca właściciela. Priorytetowo, gdy upadnie wyświetlaczem do dołu. W znaczącej liczbie przypadków, taka sytuacja wiąże się z rozbiciem ekranu , a dodatkowo awarią panelu dotykowego. Na szczęście, to wcale nie oznacza, że aparat nie nadaje się już do użytku i trzeba go wyrzucić. Wymiana ekranu jest możliwa i nie jest to czynność bardzo skomplikowana. Wykonują ją wszyscy zajmujący się serwisowaniem i naprawą telefonów, a ich usługi są dostępne praktycznie w każdym mieście. Nie będzie też kłopotu, kiedy okaże się, że dotyk nie reaguje. Niestety w bardzo wielu sytuacjach dotyk jest połączony wprost z ekranem, przez co koszty naprawy w ten sposób rosną. Jest to celowy zabieg producentów, by serwisować uszkodzone smartfony po wyższych cenach. Warto pamiętać, że w większości, zbity wyświetlacz nie jest objęty gwarancją, jako uszkodzenie mechaniczne spowodowane przez użytkownika sprzętu.

Upadek w każdej sytuacji może uszkodzić także obudowę. W tym Ci zmiana obudowy smartfona, zdaje się być rzeczą najbardziej prostą oraz dodatkowo najmniej problemową.

Jak więc widzimy, w takich sytuacjach posiadamy możliwość złagodzenia skutków tych przykrych zdarzeń losowych i po naprawie cały czas cieszyć się korzystaniem ze smartfona.

Więcej informacji: dotyk nie reaguje.