Przygotowanie do narodzin dziecka

 

Narodziny malucha są nie lada wyzwaniem dla osób, które nie mają jeszcze dzieci. Częściej nie wiedzą one, jak wybierać ubranka dla noworodka i jak skompletować wyprawkę. Towarzyszą im obawy, że czegoś nie kupią i zwykle kupują wiele rzeczy, które później nigdy się nie przydadzą. Należy więc pamiętać, że wyprawka dla niemowlaka wcale nie musi być bardzo duża – na sam początek zwykle wystarczy tylko wiele kompletów ubranek , a oprócz tego podstawowy zestaw kosmetyków i paczka pieluch jednorazowych.

Ubranka dla niemowląt są w tej chwili śliczne, kolorowe i aż kusi, ażeby zabrać je ze sklepowych półek do domu. Warto natomiast pamiętać, że maluszki bardzo szybko rosną i w ciągu 3-4 pierwszych miesięcy życia najprawdopodobniej podrosną o dwa rozmiary ubranek. Z tego powodu, początkowo, w najmniejszym rozmiarze warto zakupić tylko 3-4 pajacyki dla niemowląt, wiele koszulek lub body i ewentualne spodenki, gdyż za 2-3 tygodnie najmniejszy rozmiar ubranek będzie już za niewielki. Prócz tego nie ma co kupować wielkiej ilości ubranek, bowiem może się okazać, że część wybranych ciuszków będzie dla nas niepraktyczna i będziemy woleć korzystać z innych ichniejszym typów.

Organizując wyprawkę dla niemowlaka, najbardziej jest zdać się na pomoc znajomych albo rodziny, która posiada już dzieci i wie, co jest najpotrzebniejsze tuż po urodzeniu malucha. Dodatkowo można odnaleźć takie informacje na wielu forach internetowych, na których mamy z całej Polski wymieniają się własnymi doświadczeniami i wzajemnie sobie doradzają, gdy mają jakieś kłopoty z wychowywaniem dzieci.

 

Sprawdź: pajacyki dla niemowląt.

1 Comment on Przygotowanie do narodzin dziecka

  1. Cieszę się, że odszukałam ten artykuł. Poszerzył on moją wiedzę i myślę, że zainteresuję się tym tematem jeszcze bardziej.

Leave a comment