Rozwód bez stresu

W naszym kraju relatywnie sporo par decyduje się na wzięcie rozwodu, tuż po jednoznacznym rozpadzie małżeństwa. Pod tym względem jesteśmy pewnego rodzaju fenomenem na skalę europejską. W wielu innych państwach tak jak w Ogromnej Brytanii ludzie decydują się na odejście a nawet założenie nowej rodziny, bez orzekania o rozwodzie.

W przypadku osób zamieszkujących w Polsce, sprawa wygląda całkiem inaczej z prostej przyczyny. Jeżeli już w innych państwach Unii Europejskiej nie ma konieczności posiadania rozwodu, ażeby być uznanym za osobę samotną, wystarczy, że dłuższy okres nie mieszkamy z współmałżonkiem, o tyle w naszym kraju wygląda to już nieco zupełnie inaczej. Adwokat Katowice jeżeli udamy się do niego po poradę, z pewnością wyjaśni nam wnikliwie w jaki sposób przebiegają tego typu procedury i unormowania prawne aktualne w naszym kraju. Bardzo często wzięcie rozwodu okazuje się niezbędne w szczególności, kiedy istnieje sposobność, że współmałżonek ma skłonność do wpadania w problemy finansowe lub ulegania uzależnieniu, z którego nie chce się on leczyć. Oczywiście możliwe jest przeprowadzenie procedury rozdzielności majątkowej, niemniej jednak to wiąże się nie tylko i wyłącznie z kolejnymi kosztami, niemniej jednak także z ogromnym stresem. Adwokat Katowice rozwody doradzi nam, które z wyjść będzie dla nas najodpowiedniejsze i zapewni nam spokój ducha i umysłu. Warto o tym pamiętać, gdy znajdziemy się w trudnej sytuacji i na nieszczęście nie będziemy wiedzieli, co możemy zrobić żeby to zmodyfikować. Odpowiedni adwokat Katowice na pewno pomoże nam to zmodyfikować i wybrnąć z tej sytuacji.

1 Comment on Rozwód bez stresu

  1. Naprawdę dobry artykuł, bardzo mi się przydał, bo akurat szukałem odpowiedzi na te pytania. Będę odwiedzał stronę częściej.

Leave a comment