Skuteczna regeneracja filtrów DPF

Samochody osobowe spalające ropę zamiast paliwa cieszą się ogromną popularnością na naszym rynku. Takie rozwiązanie daje możliwość zaoszczędzić dosłownie kilkaset pln miesięcznie na paliwie, co jest zdecydowanie ogromną kwotą dla większości gospodarstw domowych w Polsce. Raz zamontowany system pozwalający na spalanie ropy naftowej spokojnie starczy na kilka lat intensywnego użytkowania.

Po tym czasie znajdujący się w aucie filtr DPF będzie wymagał czyszczenia , a oprócz tego regeneracji. Regeneracja DPF jest dość kosztowną usługą, gdyż wiąże się z wydatkiem rzędu kilkuset pln. Zamontowanie nowego filtra będzie was kosztowało kilkukrotnie razy więcej, dlatego zdecydowanie o sporo bardziej opłaca wam się jego regeneracja.
Regeneracja DPF Poznań może zostać przeprowadzona na danym filtrze jedynie raz. Na nieszczęście, ale przy dalszej okazji będziecie już musieli zakupić nowy filtr, gdyż wasz stary będzie już za bardzo zużyty. Warto też wspomnieć, że nie za każdym razem regeneracja filtru DPF jest możliwa. Jeżeli już oddaliście swój samochód osobowy zdecydowanie zbyt późno do warsztatu, to niestety będziecie musieli zainwestować w nowy filtr. Warto zatem, po zobaczeniu pierwszych objawów, zaraz zawieść wasz samochód osobowy do serwisu na regeneracje filtrów DPF. Im szybciej to zrobicie, tym istnieje większa szansa na pełną regeneracje filtra, która umożliwi na dodatkowych kilka lat pracy na tym samym filtrze. Czas regeneracji to tylko kilka dni, dlatego nie warto zwlekać z udaniem się do profesjonalnego serwisu.
Zobacz również: Regeneracja FAP.

1 Comment on Skuteczna regeneracja filtrów DPF

  1. Dobrze napisane, ciekawy tekst.

Leave a comment