Przegląd techniczny

Niestety ostatnio wszystko nieubłagalnie drożenie, zarówno paliwo jak i części do auta. Też za przegląd okresowy zapłacimy niea przy tym.
Zapewne wiemy i pamiętamy o tym, że przegląd diagnostyczny auta robimy corocznie.

Też nowy samochód, który dopiero opuścił salon musi przejść przegląd. Tylko z konieczności wykonywania przeglądów wyłączone są pojazdy zabytkowe, które wyposażone są w charakterystyczne żółte tablice rejestracyjne. Badanie techniczne samochodu ma stały charakter i określają to bieżące przepisy prawa.
Aktualna cena za przegląd samochodu osobowego wynosi 98 pln. Ta cena obowiązuje w całej Polsce. Podczas przeglądu należy też uiścić opłatę ewidencyjną w wysokości mniej więcej 3 zł. Niemniej jednak, o ile nasz samochód wyposażony jest w gaz to cena za przegląd może się różnić, ponieważ powinno się również przeprowadzić badanie techniczne butli. Więc za przegląd auta z instalacją LPG zapłacimy 162 złote.
Jeśli nasz samochód stracił istotne badanie techniczne to na stacji testom pojazdów można go stworzyć wręcz po terminie. Jeśli termin badania nie został przekroczony o 45 dni to wówczas cena za przegląd nie ulegnie zmianie. Po upływie tego terminu stacja sprawdzeniu aut może doliczyć dodatkowe koszta, które są już uzależnione od stacji, w której będziemy wykonywać przegląd techniczny auta. Warto więc pilnować tego terminu, by nie być narażonym na dodatkowe wydatki z tego tytułu. Najlepiej więc ustawić sobie sms przypominający o kończącym się badaniu technicznym pojazdu mechanicznego.

Polecam: badanie techniczne pojazdu.

Leave a comment