Zastosowanie tlenoterapii

Terapia podwyższonym stężeniem tlenu daje wymierne korzyści zdrowotne, w głównej mierze pobudzona jest produkcja kolagenu, jak także osteoblastów, czyli komórek, które odpowiadają za odbudowę tkanki kostnej, a więc biorą udział w regeneracji organizmu po przebytych urazach. Co więcej, tlenoterapia to także sposób na to, by cieszyć się młodym designem, a więc spowolnić proces starzenia się organizmu przejawiający się w głównej mierze defektami skórnymi.
Jakie korzyści niesie tlenoterapia?
Tlenoterapia to szereg korzyści dla organizmu, zalecana jest osobom, które walczą z poważnymi schorzeniami, np dotyczącymi układu kardiologicznego, ale też mogą z niej korzystać osoby, które pragną poprawić własne samopoczucie czy wygląd.

Trzeba zaznaczyć, że normobaria to warunki podwyższonego ciśnienia, jak też podwyższonych stężeń gazów występujących w powietrzu atmosferycznym, a zatem tlenu, dwutlenku węgla a także wodoru. Rezultatem zażywania sesji w takich specyficznych ustaleniach jest wzrost dotlenienia każdej komórki oraz tkanki organizmu, co przekłada się na korzyści, w głównej mierze tj. zwiększenie wydolności ogólnej organizmu, zarówno w sensie fizycznym, jak też psychicznym. Wykazano, że sesje w komorach normobarycznych korzystnie wpływają również na stan układu neurologicznego. A przy tym, normobaria łódzkie świetnie wpływa na przyspieszenie leczenia urazów, a więc między innymi powoduje zmniejszenie obrzęków, niweluje stany zapalne, przyspiesza gojenie ran, jak też korzystnie wpływa na niwelowanie stanów zwyrodnieniowych stawów.

Polecamy: normobaria.

Leave a comment