Zabiegi modelujące sylwetkę i nie tylko

Aktualnie w klinikach urody możemy liczyć nie tylko na normalne zabiegi upiększające. Wiele z nas chciałoby posiadać piękniejsze ciało, ale nie jest łatwo pozbyć się tłuszczu bez efektów ubocznych.

Istnieją na pewno różne zabiegi na odchudzanie. Część z nich wykorzystuje dobroczynne działanie ciepła. Można zatem korzystać ze specjalnej sauny. Niekiedy stosuje się również leczniczą moc roślin – okłady z alg posiadają przynosić rewelacyjne efekty w przypadku cellulitu. Znane jest również odsysanie tłuszczu, które jest już zabiegiem bardziej inwazyjnym i nie każdy może się mu poddać.

Działanie ciepła na tkankę tłuszczową jest zrozumiałe. Co jednakże powiedzieć o działaniu zimna? Czy ma możliwość faktycznie dać bardzo dobry efekt, skoro zazwyczaj mówi się, że tłuszcz trzeba wypocić?

Kriolipoliza – zamrażanie tłuszczu to szansa dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą korzystać z sauny, oczekują szybkich efektów albo po prostu wszelkie inne sposoby zawiodły. W przeciwieństwie do inwazyjnych zabiegów kriolipoliza jest bardzo prosta w przeprowadzeniu i nie powinna powodować żadnych skutków ubocznych, prócz tegoi związanymi z chłodem.

Wszystkie zabiegi modelujące sylwetkę mają w domyśle powodować odchudzenie. Pod tym względem kriolipoliza de fakto działa. Efekty widać po pierwszym zabiegu, choćby nie ujawniają się one w tej samej chwili. Następny zabieg można natomiast przeprowadzić dopiero po pewnym czasie. Jak chłód ma możliwość pomagać na odchudzanie? Otóż zimno rozbija komórki tłuszczowe bez powodowania innych uszkodzeń. Organizm usuwa uszkodzone komórki i tym samym kriolipoliza odchudza.

Więcej: odchudzanie Warszawa.