Opieka zdrowotna

O tym, że kondycja polskiej służby zdrowia nie jest najlepsza, mówi się dużo i słyszy się bardzo często, nie tylko za sprawą serwisów informacyjnych. Wiadomości takie pochodzą również od osób, które miały okazję przekonać się o tym na własnej skórze.

Wielu pacjentów mówi o tym, jak pomógł im ortopeda Gdańsk szpital wojewódzki. Ale są i tacy, którzy podkreślają, że termin wizyty w określonej przychodni mają wyznaczony za kilka miesięcy. Takie sytuacje w naszej służbie zdrowia są standard. I wielce zasadne wydaje się być powiedzenie, że ażeby dzisiaj chorować, powinno się posiadać mocne zdrowie.
Kondycja polskiej służby zdrowia nie jest bardzo dobra, co wynika przede wszystkim ze złej polityki państwowej. Nie ma tutaj znaczenia stan wykształcenia lekarzy czy dostęp do sprzętu medycznego. W obu tych kwestiach nie odstajemy od innych krajów europejskich. Posiadamy dobrych fachowców. Mamy dobrej klasy sprzęt rehabilitacyjny Gdańsk. W całkowitym systemie szwankuj system opłacania usług medycznych. Wprowadza się limity i ograniczenia. Stosuje się zasady, które racjonalnie nie posiadają racji bytu. Jak można planować ilość określonych zabiegów, skoro nie można przewidzieć, jak wielu pacjentów będzie wymagało określonej pomocy. Choroby nie wysyłają do ludzi zawiadomień, ażeby ci przygotowali się na ichniejszym pojawianie. Tak samo nie zapowiada się wypadków drogowych. Tym samym wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych Gdańsk nie jest w stanie przewidzieć, jakie będzie zainteresowanie jej wyposażeniem. Tak i resort zdrowia nie powinien ograniczać korzystania z urządzeń i sprzętu medycznego.
Więcej: ortopeda Gdańsk szpital wojewódzki.

1 Comment on Opieka zdrowotna

  1. Dobrze napisane, ciekawy tekst.

Leave a comment