Normobaria

Jeżeli już długotrwale trenujemy jakiś sport który wymaga dużego wysiłku a także zużywa dużo tlenu warto raz na jakiś czas zregenerować organizm korzystając z komory normobarycznej. Komora taka zapewnia wyższe ciśnienie niż naturalnie oraz z całą pewnością większe stężenie tlenu niż w naturze który przysłuży się regeneracji naszego organizmu. A przy tym, może się ona sprawdzić przed ważnymi zawodami ponieważ pomoże zwiększyć nasze osiągi i przesunąć barierę zmęczenia.

Czym jest komora normobaryczna oraz kiedy warto z niej korzystać?
Komora normobaryczna to szczelne pomieszczenie do którego wtłaczany jest gaz bogatszy m.in w tlen który ma zadanie odpowiednio natlenić nasze komórki oraz tkanki. W powietrzy atmosferycznym standardowa zawartość tlenu to około 20%. W komorze normobarycznej wartość ta może wynieść nawet 40% w celu poprawy samopoczucia a także zlikwidowania przykrych objawów niedotlenienia. Do innych pozytywnych zalet dobrego natlenienia organizmu których możemy się spodziewać po skorzystaniu z komory normobarycznej powinno się zaliczyć: poprawienie sprawności intelektualnej, spowolnienie procesu starzenia, wydłużenie życia, regeneracja układu kostnego czy zahamowanie rozwoju bakterii beztlenowych.
Tlenoterapia po covid-19.
Choroba wywoływana zakażeniem wirusem covid-19 może powodować takie przykre objawy jak kaszel trudność w oddychaniu co po długotrwałym chorowaniu może prowadzić do niedotlenienia. W celu regeneracji orgzanizmu po chorobie oraz zwiększenia odporności na przyszłość warto skorzystać z normobarii. Wyższe ciśnienie a także zawartość tlenu w powietrzu dostarczanym do komory normobarycznej pomoże zniwelować przykre skutki po ciężkim przechodzeniu choroby powodowanej coronavirusem.

Więcej informacji: komora normobaryczna.

Leave a comment