Jakie sprzęty ułatwiają codzienne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym?

Opieka nad osobą chorą lub z niepełnosprawnością, która jeździ na wózku inwalidzkim albo jest leżąca, nie jest łatwa. Tym bardziej, jeżeli już taką osobą opiekuje się rodzina.
Niezbędny może okazać się sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych.

Jest on zazwyczaj bardzo drogi. Można starać się o dofinansowanie z PFRON a także poszukać sprzętu używanego.
Łóżka rehabilitacyjne elektryczne to na prawdę bardzo często konieczne wyposażenie dla osoby starszej, chorej albo z niepełnosprawnością. Takie łóżko ma sporo udogodnień. Podnoszone zagłówki umożliwiają obranie wygodniejszej pozycji oraz jedzenie. Dzięki regulacji kąta nachylenia segmentu łydki oraz uda, można poprawiać krążenie. Jest to najważniejsze w sytuacji osób leżących. Podnoszone barierki zabezpieczają chorego przed wypadnięciem.
Niektóre firmy oferują używane łóżka rehabilitacyjne transportowe, które są tańsze. Są przetestowane, przechodzą serwis i na prawdę często mają gwarancję.
W domowej opiece nad osobą niepełnosprawną przydają się również schodołazy osobowe. Pomagają one bezpiecznie transportować osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim. Sprzęt taki sprawdza się również w wąskich klatkach schodowych. Można je składać, zatem nie zajmują na prawdę dużo miejsca. Ewentualnie mieszczą się do bagażnika samochodu.
Schodołazy osobowe gwarantują bezpieczeństwo zarówno choremu, jak i opiekunowi. Transport po nierównej nawierzchni wymaga szczególnej ostrożności. Są sporym ułatwieniem w pokonywaniu barier architektonicznych. Schodołazy osobowe są alternatywą dla wind, kiedy nie ma sposobów montażu ich do budynku.

Dodatkowe informacje: krzesła ewakuacyjne.

Leave a comment