Dobre suplementy

 

Ażeby dbać o swoje zdrowie w ogromnej liczbie przypadków nie wystarczy jedynie urozmaicenie diety. By z dobrym skutkiem i szybko pozbyć się niedoborów niektórych niebagatelnych składników, należy sięgnąć po preparaty, które poprawnie się wchłaniają i zapewnią zdrowie.

Jednymi z substancji, których właściwe stężenie w diecie jest bardzo skomplikowane do uzyskania, są kwasy omega 3. W codziennym jadłospisie musiałaby się wyszukać morska ryba, tymczasem nie preferuje i może je jeść. A przy tym ich przyswajalność niweluje zbyt duża ilość kwasów omega 6, pochodzących zwykle z tłuszczów roślinnych. Tymczasem zbyt mała ilość kwasów omega 3 ma możliwość wpłynąć na występowanie depresji, przemęczenia i chorób serca.

Do depresji przyczynić się może brak również innego składnika. Witamina d3 spełnia rolę budulcową – pomaga we wchłanianiu wapnia i wpływa na prawidłową budowę kości, niemniej jednak jej niedobór w diecie ma możliwość być też przyczyną depresji. Latem tę witaminę możemy dostać naturalnie przez opalanie, jednak zimą i w okresach przejściowych polecam zastanowić się nad suplementacją, zwłaszcza jeżeli już w ogromnej liczbie przypadków dopada nas wiosenna lub jesienna chandra.

Innym istotnym składnikiem w naszym organizmie jest koenzym q10. Na jego suplementację przenigdy nie jest za późno. Wręcz jeżeli schorzenia spowodowane niedoborem już wystąpiły, należy mieć prawidłowe stężenie tego składnika we krwi. Pomaga on głównie w sytuacji chorób serca. Co więcej właściwie wpływa na odporność organizmu, dlatego należy przyjmować go przed rozpoczęciem „sezonu grypowego”. Cenne właściwości w tym zakresie posiada również witamina C.

Polecam sprawdzić: koenzym q10.

Leave a comment