Badania przy cukrzycy

Cukrzyca uznawana jest teoretycznie za choroby nieuleczalne, aczkolwiek różnicujemy ją na cukrzycę typu pierwszego i cukrzyca typu drugiego. Jeśli cukrzyca typu drugiego, której źródłem są przede wszystkim konkretnych geny i która związana jest z dziedziczeniem, jest nieuleczalna, o tyle cukrzyca wieku młodego w bardzo wielu przypadkach daje się ustabilizować. Stabilizacja ta wykonywana jest za pomocą konkretnych dawek insuliny, a także odpowiedniej diety.

Powinno się stosować glukometr, b systematycznie zmierzyć sobie poziom cukru we krwi i jednocześnie również konieczne jest pilnowanie, aby w naszej diecie nie pojawiały się te produkty, które mogą doprowadzić do wysokich wahań.
Cukrzyca bardzo łatwo jest zdiagnozować po swoim samopoczuciu. W bardzo wielu przypadkach objawia się ona znacznym spadkiem energii i to tak dużym spadkiem, że jesteśmy w stanie zasnąć na siedząco. O ile więc to tak czy w tych czas byliśmy pełni energii, a teraz zdarza nam się zasnąć tam, gdzie siedzimy, To czym prędzej należy się wybrać na badanie poziomu cukru we krwi. Badanie takie powinno zostać zrobione z krwi obwodowej, którą oddamy do badania w najbliższym ośrodku zdrowia. Na wynik badania powinno się poczekać od dwóch zazwyczaj do 5 dni. Gdy okaże się, że problemem jest cukrzyca, trzeba się zaopatrzyć w glukometr, a następnie systematycznie badać poziom cukru we krwi, porównując wartości zarówno przed posiłkiem, jak i po posiłkach do glukometru musimy posiadać także paski do glukometrów, które trzeba co jakiś czas dokupować, , a dodatkowo dodatkowe nakłuwacze.
Źródło: glukometr bezinwazyjny.

1 Comment on Badania przy cukrzycy

  1. Dobrze napisane, ciekawy tekst.

Leave a comment