Zakładanie sklepu online

 

Samo posiadanie sklepu internetowego niestety nie wystarczy – potrzeba jeszcze ciekawych produktów w niskich cenach, odpowiedniego marketingu, oraz oprawy wizualnej zachęcającej do kupna. żeby sklep zaczął przynosić prawdziwe zyski przedstawię wiele krótkich wskazówek:

  1. Pamiętaj o stabilności – dobry serwer pod sklep to kluczowe wymaganie. Pomimo cierpliwości, oczekiwanie po około 30 sekund na załadowanie strony jest nie do zniesienia. Gorsze mogą być już tylko niedociągnięcia spowodowane pracą serwera. Inwestycja w odpowiedni jakościowo serwer zwraca się z czasami, mimo, iż zwykle tego nie zauważamy.
  2. Nieskomplikowane płatności zachęcają do kupna – jeżeli produkt możemy kupić jedynie wykonujac kilka kliknięć, znacznie bardziej jesteśmy chętni do kupna. Na prawdę istotna jest tutaj integracja dotpay – otóż dzięki niej formularze przelewu są wypełniane automatycznie na odpowiednią kwotę – oszczędza to czas klienta, a płatność jest szybciej odnotowana.
  3. Pozycjonowanie – wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania jest dosłownie niezbędna do ściągnięcia ruchu na własną stronę. Przed rozpoczęciem działań pozycjonerskich, warto sprawdzić (chociażby przez propozycje słów priorytetowych Wyszukiwarkę Adwords), które słowa kluczowe przyniosą najwięcej ruchu.
  4. Social Media – Rozwijanie własnego brandu poprzez działania promocyjne na portalach społecznościowych to wręcz obowiązek. Zastanówmy się – ludziom lajkującym naszą stronę automatycznie wyświetlają sięnasze posty – praktycznie darmowa reklama! Dobrze skonfigurowana, dopasowana do odpowiedniej grupy docelowej przyniesie dużo ruchu na stronę, a co za tym idzie wielu klientów.
  5. Bezpieczeństwo dla użytkowników – w dobie przekonania o wszelkich podsłuchach i wyłudzeniach informacji jest to bardzo ważna sprawa. Możemy znacznie zwiększyć bezpieczeństwo naszych użytkowników zakupując właściwy certyfikat ssl, zaawansowanie szyfrujacy połączenie na linii klient-serwer.

Wymienione przez naszą firmę porady sa jedynie początkiem (aczkolwiek bardzo istotnym) przekonania użytkowników do zakupu w naszym sklepie. Należy jednak skupić się na podstawach, ponieważ na dobrym fundamencie wybudujemy stateczne źródło zarobku.

Inne informacje: integracja dotpay.

Leave a comment