Projektanci opakowań

Opakowanie produktu posiada bardzo spore znaczenie. To ono w bardzo wielu sytuacjach odpowiada za to, czy konsument w ogóle po nie sięgnie. Choć opakowanie zazwyczaj ostatecznie i tak ląduje w koszu na śmieci, to kupujący bardzo w bardzo wielu przypadkach decydują się na takie produkty, które posiadają bardzie interesujące opakowania.

Dla nich opakowanie produktu posiada znaczenie ładne i jeżeli mogą, oni wybrać między takim zwyczajnym, a wyjątkowym, to wolą oni to drugie. Takie sytuacje są tym bardziej niewątpliwe, jeżeli takie produkty kupowane są na prezenty. Wtedy do ich opakowania przywiązuje się jeszcze większą uwagę i nadaje im się większe znaczenie.
Kiedy dokonują oni takich decyzji znaczenie posiada dla nich również etykieta produktu, bo dzięki takiej, mają oni szansę poznać jego zasadnicze właściwości. O ile będzie to produkt spożywczy – to na etykiecie będzie informacja o jego składzie, jeżeli będzie to wyrób kosmetyczny, to oprócz składem, etykieta podaje też jego zasadnicze zastosowanieużycie i działanie. Niewątpliwie w przypadku kosmetyków nie wszystkie informacje znajdują się na etykiecie, bo nie ma nie wystarczającej ilości miejsca. Reszta, która musi być podana do informacji kupującego, jest publikowana na załączonej ulotce. Tak jest wręcz wówczas, kiedy wybiera się opakowania reklamowe. Takie najczęściej są charakterystyczne i wyjątkowe. I są dostępne w ograniczonych ilościach. Produkty, których opakowania są nieco inne, nie w każdej chwili kosztują więcej. Czasami ichniejszym producenci celowo urozmaicają opakowania swoich produktów, bo dzięki temu zainteresowanie nimi jest większe. Dlatego kreacja opakowań jest obecnie bardzo częstym zleceniem w agencjach kreatywnych. W wielu przypadkach jest to działanie, które sprzyja promocji i reklamie. Nierzadko tak nieduży zabieg, jaka jest zmiana opakowania, przynosi bardzo rewelacyjne rezultaty. Dlatego wielu producentów co jakiś czas odświeżają opakowania swoich produktów.
Więcej informacji: www.projektopakowania.creatino.eu.

Leave a comment