Frazy gwarantujące zwrot inwestycji w pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron jest czymś, na co decyduje się coraz więcej osób prywatnych jak i firm, czy to podejmując się go we własnym zakresie, czy także korzystając a dodatkowo z płatnych usług firm pracujących w biznesie. Niezależnie od tego, na którą z tych opcji zdecydujemy się, powinniśmy mieć świadomość, na czym cały ten proces polega i co robi się w jego obrębie. Jeślipromowanie strony w internecie powierzamy podmiotowi zewnętrznemu, ułatwi nam to zarządzanie go.

Jeżeli realizujemy to sami, da nam to pojęcie na temat tego, jakie praktyki są dobre, a jakie – nie bardzo. W tym poradniku skupimy się na czymś takim, jakpozyskiwanie linków, które od lat stanowi bazę pozycjonowania, a którego zasady lubią się modyfikować.
Złote wskazówki dotyczące linkowania
Choć sam proces pozyskiwania linków do naszej strony może wydawać się intuicyjny i kiedyś taki był, dziś jest nieco inaczej, a nasze działania w jego obrębie muszą być rozsądne i z dużą uwagą przemyślane. Pamiętajmy zatem o tym, aby:

stawiać na jakość, a nie ilość – ta druga może nas wprowadzić filtr lub doprowadzić do bana. Dobre jakościowo linki z mocnych stron są tymi najcenniejszymi;
dobierać strony linkujące tematycznie – czy strony o zwierzętach często linkują do stron motoryzacyjnych? Niekoniecznie. Dbajmy o zachowanie tematyki;
zróżnicowany profil linków – dywersyfikacja to aktualnie podstawa w linkowaniu. Nie zamykajmy się zatem w obrębie jednego anchor textu, niemniej jednak także nie publikujmy wyłącznie linków do-follow. Nie poruszajmy się również tylko w obrębie blogów. Działajmy kreatywnie, a nam się to opłaci.

Podsumowanie
Choćlinkowanie, o którym kilka słów powiedzieliśmy w tym niedługim poradniku, jest z całą pewnością najważniejszą częścią pozycjonowania stron, nasze działania nie powinny skupiać się tylko w jego obrębie, a być powiązane także z dbaniem o samą stronę i dostarczanie za jej pośrednictwem wartościowych, należycie przystosowanych do SEO treści. Samo linkowanie jednak powinno być robione z głową, zawsze z naciskiem na jakość, a nie na ilość.
Polecam: seo sklep.

Leave a comment