Kurs bhp i pierwszej pomocy

Pracodawcy muszą zagwarantować swoim pracownikom bezpieczne warunki pracy, a do tego niezbędne jest przeszkolenie każdego pracownika w zakresie bezpieczeństwa a także higieny pracy. Pamiętajmy o tym, że kurs bhp organizowany jest przez firmy, które mają do dyspozycji doświadczonych instruktorów prowadzących zajęcia praktyczne, ale także teoretyczne.
Pierwsza pomoc i BHP dla firmy – Co warto wiedzieć?
Ze stuprocentową pewnością w każdej firmie potrzebne będą profesjonalne szkolenia zarówno z zakresu pierwszej pomocy, jak również bezpieczeństwa a także higieny pracy.

Warto wspomnieć o tym, że szkolenia z pierwszej pomocy dla firm to rozwiązanie nie tylko konieczne ze względu na przepisy, ale też potrzebne do tego, by nasi pracownicy potrafili w trudnej sytuacji udzielić pomocy osobie poszkodowanej. Taki kurs podzielony jest na różne bloki tematyczne, a zatem poznamy między innymi zagadnienia prawne dotyczące udzielania pierwszej pomocy, niemniej jednak też kwalifikacji praktyczne dotyczące na przykład oceny przytomności osoby poszkodowanej, czy też przetestowane techniki udrażniania dróg oddechowych oraz sprawdzenia czynności życiowych. Prócz tego, firmy zajmujące się szkoleniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy organizują również szkolenia z zakresu BHP. Jest to między innymi szkolenie wstępne bhp, które dedykowane jest nowym pracownikom w danej firmie. Podczas takiego szkolenia kursant poznaje między innymi zasady, według których musi postępować na terenie danego zakładu pracy. Są to też informacje dotyczące zagrożenia wypadkowego, jak również podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Więcej informacji: Szkolenia bhp.