Galeria sztuki – rzeźby

O ile interesujemy się sztuką, a zatem na przykład malarstwem czy rzeźbą, to z całkowitą czyli stu procentową pewnością powinny nas zainteresować rzeźby realizowane przez uznanych artystów, którzy od dawna odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Dlatego też dużą popularnością znawców a także wielbicieli sztuki cieszy się Igor MITORAJ rzeźba.
Rzeźby – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że innowacyjne rzeźby spotykają się z bardzo dużą popularnością, nie tylko i wyłącznie krytyków i innych artystów, ale też osób, które interesują się sztuką.

Dlatego też ogromne zainteresowanie wzbudza rzeźba Igor MITORAJ Asklepios. Jest to rzeźba stworzona techniką klasyczną w brązie, także z wykorzystaniem trawertynu. Rzeźba ma wielkość prawie 50 cm. Powinno się podkreślić, że artysta odebrał gruntowne wykształcenie artystyczne, a jego prace powstawały z wykorzystaniem klasycznych technik rzeźbiarskich, a zatem są to rzeźby wykonywane w kamieniu, jak też w brązie. Są to zarówno niewielkie rzeźby kameralne, ale również większe o charakterze monumentalnym. W swoich pracach na prawdę bardzo często odwołuje się do antyku. Przy tym, osoby zainteresowane rzeźbami tego artysty mogą zapoznać się także z innymi pracami, a mianowicie takimi jak Igor MITORAJ Perseusz. Zdecydowanie warto na bieżąco śledzić galerie sztuki, które prezentują osobom zainteresowanym najnowsze prace czy także pracy już uznane. Z pewnością będzie to gratka dla wszystkich wielbicieli sztuki, którzy pasjonują się przykładowo rzeźbą, która nawiązuje do okresu antyku, do więc są to przykładowo prace wykonywane w brązie.

Źródło: Igor MITORAJ Asklepios.

Leave a comment