Monitorowanie sieci komputerowej – program

Coraz więcej firm szuka efektywnego rozwiązania, które pozwoli zwiększyć poziom bezpieczeństwa w firmie poprzez ciągłe monitorowanie sieci komputerowej. Należy pamiętać, że programy przeznaczone do monitorowania sieci powinny charakteryzować się głównie wysoką efektywnością, jak także zwyczajną obsługą.
Program do monitorowania sieci – na jakie aspekty zwrócić uwagę?
Z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto wybrać takie oprogramowanie, które wyróżnia się nie tylko wysokim poziomem zabezpieczeń, niemniej jednak również funkcjonalnością, jak także intuicyjną obsługą.

Zauważając te aspekty, nie jest zaskoczeniem, że tak dużym zainteresowaniem cieszy się program PRTG Network Monitor. Jest to innowacyjne oraz wydajne oprogramowanie, które przeznaczone jest do monitorowania sieci komputerowych. W praktyce oznacza to, że jest to program, który kontroluje całą infrastrukturę IT w danej firmie, a więc nie tylko aplikacje, wykorzystywane w firmie programy czy serwery, niemniej jednak również połączone z siecią urządzenia, tj. telefony, komputery, czy drukarki. Monitorowane są także środowiska wirtualne, wszystko w celu wykrycia wszelkich nieprawidłowości. W sytuacji wykrycia defektów czy nieprawidłowości w działaniu sieci komputerowej wysyłane są powiadomienia, przykładowo w postaci wiadomości mailowej, ale także wiadomości tekstowej sms czy też inny typ powiadomień. Jak się zatem okazuje, program PRTG to nowoczesne, efektywne rozwiązanie, które pozwala na weryfikowanie całej sieci komputerowej, a więc zarówno urządzeń, jak także skryptów oraz aplikacji.

Więcej informacji na stronie: monitorowanie sieci.

Leave a comment