Jak zabezpieczyć twarde dyski?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób można należycie zabezpieczyć nośniki z ważnymi dla nich informacjami. Bez wątpienia przechowywanie kopii zapasowych wymaga głównie adekwatnej i bezpiecznej umiejscowienia, dlatego tak sporo firm decyduje się nawiązać współpracę z firmami specjalizującymi się w zakresie dostarczania rozwiązań związanych z bezpieczeństwem danych firmowych.
Gdzie przechowywać kopie zapasowe?
Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, aby kopie zapasowe wykonywać w sposób regularny, co uchroni nas przed utratą bardzo poważnych plików, na przykład plików tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych czy rozliczeń podatkowych pochodzących z programów księgowych.

Druga kluczowa zasada mówi o tym, by przechowywanie kopii zapasowych odbywało się w dwóch różnych lokalizacjach, co w znaczący sposób zmniejsza ryzyko utraty danych. Jeśli dosłownie dojdzie do tego w jednej lokalizacji, to kopia zapasowa w drugiej zlokalizowania będzie bezpieczna. Warto zatem pamiętać o tych zasadach, o ile chcemy uchronić się przed utratą istotnych dla naszego biznesu informacji oraz danych. Warto zdawać sobie sprawę również o tym, że przechowywanie dysków twardych, jak także innych nośników informacji, takich jak płyty CD, płyty DVD czy taśmy lto, powinno być realizowane przez doświadczoną firmę, która odbiera od klienta nośniki informacji, konwojuje je do lokalizacji, a następnie gwarantuje całe bezpieczeństwo poprzez monitoring a także całodobową ochronę. Z pewnością warto skorzystać z tych usług, jeżeli chcemy uchronić się przed utratą danych firmowych.

Zobacz: przechowywanie kopii zapasowych.

Leave a comment