Zastosowanie olejków konopnych – zdrowotne

Preparaty zawierające kannabinoidy takie jak olej CBD, są wyjątkowo efektywne w leczeniu wielu przypadłości, włączając w to zarówno choroby cywilizacyjne, jak i poważne schorzenia — takie jak autyzm czy stwardnienie rozsiane.Skąd wziął się fenomen tego naturalnego leku?CBDjest odpowiednikiem związków chemicznych, naturalnie występujących w organizmie ludzkim, zwanych endokannabinoidami. Odgrywają one szczególną rolę między innymi w optymalizacji priorytetowych procesów fizjologicznych organizmu, jak i wspomaganiu go w walce z bardzo poważnymi chorobami.

Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy, że nie tylko i wyłącznie kannabinoidy pozytywnie wpływają na ludzki organizm. W tych samych gruczołach konopi, w których powstają zarówno kannabinoidy, jak i psychoaktywne THC, produkowane są też terpeny. Substancje te nie są unikalne dla konopi siewnych i naturalnie występują przykładowo w owocach, igłach sosnowych i tym podobnych. Na rynku bez trudu znajdziemy olejek CBD zawierający terpeny, które wspomogą działanie kannabinoidów.
To wszystko nie znaczy natomiast, że terpeny zajmują się wyłącznie wspomaganiem procesów i same w sobie są pozbawione leczniczych właściwości. Najpopularniejsze z tej grupy związków cechują się działaniem przeciwnowotworowym czy poprawiającym działanie układu nerwowego człowieka.Zaskakującym faktem jest, że to właśnie terpeny odpowiedzialne są za zapach, z którym rozpoznajemy poszczególne odmiany marihuany a także niektóre gatunki owoców. Np — specyficzny aromat, który nazywamy cytrusowym, rozpoznawalny z owocami takimi jak cytryny czy pomarańcze, powodowany jest właśnie przez terpeny, które występują w owocowych skórkach.
Zobacz również: Olej konopny cbd.

Leave a comment