Zabezpieczanie drewna

Fumigacja to specjalistyczny zabieg, którego wykonaniem zajmują się określone firmy. One mają do dyspozycji bardzo dobry sprzęt i środki, które do fumigacji są konieczne. Używa się tu różnorakie substancje, niemniej jednak każda z nich ma działanie toksyczne i dzięki temu są one skuteczne.

Fumigacja, której zadaniem jest zwalczanie korników i innych robaków jedzących drewno, to całkiem inaczej odymianie, bo w ogromnej liczbie przypadków wykorzystuje się do jej przeprowadzania dym. Ale nie tylko i wyłącznie w taki sposób oczyszcza się drzewo z insektów. Korzysta się również z gazów i pary, w których znajdują się tępiące szkodniki związki. Firmy, które podejmują się takich zleceń, w każdej chwili na początek dokonują oceny sytuacji i przyglądają się terenowi, na którym zabieg ma być przeprowadzony. Trzeba go odpowiednio przygotować. Jeśli jest taka konieczność, usuwa się z niego zwierzęta i ludzi, bo może to być dla nich niebezpieczne. Fumigacja, choć jest zabiegiem toksycznym, nie zagraża materiałowi, który jest jej poddawany. Ten gruntownie jest zabezpieczany specjalnymi foliami i dopiero kiedy ma się gwarancję co do szczelności takiego zabezpieczenia, używa się określonego środka. Czas trwania fumigacji nie zawsze jest analogiczny. Zależy to od powierzchni oczyszczanego materiału i od stopnia jego zajęcia przez szkodniki drewna. Im problem jest poważniejszy, tym działa się solidniej. Czasem materiał leży w takim zabezpieczeniu kilka dni. Wszystko po to, aby zabieg okazał się jak najskuteczniejszy. Ci, którzy go przeprowadzają, dają zwykle pewność skuteczności i tak dobierają metody działania, aby powtarzanie nie było niezbędne.
Zobacz więcej: zwalczanie korników.

1 Comment on Zabezpieczanie drewna

  1. Naprawdę dobry artykuł, bardzo mi się przydał, bowiem akurat szukałem odpowiedzi na te pytania. Będę zaglądał częściej.

Leave a comment