Wspaniała sztuka uliczna

Sztuka uliczna cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Jest to z całą pewnością jeden z najlepszych sposobności na ozdobienie brzydkich bloków oraz dodatkowo murów, które już dawno przeżyły swoje najlepsze lata świetności. Malowanie murali cieszy się też coraz większą aprobatą społeczną.

Jeszcze kilka lat temu znacząca większość osób uważała murale za akt wandalizmu oraz dodatkowo niszczenia czyjejś własności. Obecnie przepiękne murale miejskie stały się ozdobą miasta i powstają dosłownie specjalne mapy, na których są zaznaczone wszystkie najważniejsze dzieła sztuki ulicznej. Jeżeli więc poszukujecie sposobu na ozdobienie brzydkiego bloku lub muru, to warto zainwestować swoje pieniądze w najlepszych artystów, którzy oferują malowanie muralu.
Pierwszym krokiem jest oczywiście zbudowanie koncepcji , a oprócz tego projektu danego muralu, ażeby pasował on do otoczenia. Projektowanie murali nie jest z całą pewnością łatwe i najczęściej wiąże się ze sztuką kompromisów. Z jednej strony artysta musi utworzyć swoje niepowtarzalne dzieło, niemniej jednak z drugiej strony musi działać w zgodzie z zamierzeniami klienta. Warto dać dla artysty jak największą możliwość swobody, jednakże uwzględniając kilka niezwykle ważnych kwestii. Każda sztuka powinna przede wszystkim łączyć ludzi, a nie ich dzielić. Warto więc upewnić się, że artysta nie sięgnie po kwestie bardzo wrażliwe albo wręcz obraźliwe dla Mieszkańców polski. Oczywiście nie każdy z nas zrozumie mural prezentujący postacie święte na budynku starego bloku uznając to za zwykłą profanację symboli religijnych.
Warto zobaczyć: wypożyczalnia sprzętu na eventy.

1 Comment on Wspaniała sztuka uliczna

  1. Cieszę się, że odszukałam ten artykuł. Poszerzył on moją wiedzę i wydaje mi się, że zainteresuję się tym tematem jeszcze bardziej.

Leave a comment