Sprawdzone szczepy orzecha włoskiego

O posiadaniu własnych i przepysznych orzechów włoskich w swoim ogrodzie marzy wielu ludzi. Jest to dość proste w uprawie drzewo, które potrafi przynieść nam sporo przyjemność , a ponadto praktycznie co roku dobre zbiory. Orzech włoski na nieszczęście posiada jedną wadę, a mianowicie niestety długi czas oczekiwania.

Na przepyszne orzechy będziecie musieli poczekać wręcz dziesięć lat. Warto natomiast wykazać się cierpliwością i zasadzić swój własny orzech, gdyż po dziesięciu latach będziecie delektowali się co roku kilogramami własnych orzechów włoskich. Na początku warto wyszukać orzech włoski szczepiony, który doskonale przyjmie się w waszym ogródku. Wysokiej jakości drzewko ze szkółki z całą pewnością sprawdzi się najlepiej i przez wiele lat będzie perfekcyjnie rosło w waszym ogrodzie.
Orzechy szczepione przez profesjonalistów cieszą się największą popularnością pośród sadowników, którzy idealnie wiedzą, że są to najlepsze drzewka. Bez wątpienia szkółki posiadają troszkę wyższy cennik za własne drzewka, jednak będą to na pewno bardzo dobrze wydane środki finansowe. Jeśli chcecie posiadać za kilka lat swoje własne, smaczne orzechy, to warto postawić na orzech włoski Jacek. Ta odmiana słynie z posiadania co roku wielu orzechów , a ponadto jest niesamowicie odporna na niskie temperatury oraz szkodniki. Nabywając tą popularną odmianę będziecie praktycznie posiadali stu procentową pewność, że za kilka lat w waszym ogrodzie pojawią się wasze własne orzechy. Na pewno wtedy wszyscy domownicy podziękują wam za pomysł zasadzenia kilka lat uprzednio swojego orzecha włoskiego.
Źródło informacji: Orzech włoski Jacek.

1 Comment on Sprawdzone szczepy orzecha włoskiego

  1. Dzięki, wiedzy nigdy za wiele.

Leave a comment