Mocne kleje

Niektóre zniszczone rzeczy da się jeszcze naprawić. Priorytetowo wtedy, gdy są z tworzyw stałych.

W przypadku drewna, szkła, ceramiki czy plastiku istnieje możliwość sklejenia takich przedmiotów. Do tego celu stosuje się przede wszystkim bardzo mocne techniczne kleje. Przykładowo klej polimerowy, który jest na podstawie polimerów, wiąże ze sobą starannie dwie struktury i stwarza, że nie sposób ichniejszym rozłączyć.
Podczas klejenia takimi profesjonalnymi klejami bardzo ważne jest, ażeby obie powierzchnie klejone były idealnie oczyszczone. Jedynie to zapewni, że efekty klejenia będą bardzo dobre. O ile jedna z powierzchni a co gorsza obie będą brudne, to klej wcale nie będzie trzymał. Dlatego również klej poliuretanowy wolno zastosować dopiero wtedy, gdy powierzchnie będą oczyszczone i dokładnie osuszone. Wówczas klejenie z pewnością będzie bardzo dokładne i będziemy mieli także pewność, że wytrzyma przed długi czas. Jednym z najlepszych klejów na rynku jest klej soudal. Jego właściwości pozwalają na klejenie wręcz takich powierzchni, które na co dzień są poddawane naciskom albo do pewnego stopnia rozciągane. Ten klej pracuje, a co za tym idzie, nie schnie i nie kruszy się w miarę starzenia. Spoiwo jest jednocześnie mocne, ale z drugiej strony też wystarczająco elastyczne, by wytrzymać ruchy. Nowoczesne kleje pozwalają nam naprawić kilka przedmiotów, zarówno sprzęt z plastiku, jak i ozdoby czy jakieś gadżety z drewna. Dzięki nim możemy dać tym rzeczom drugie życie. Nie musimy ichniejszym wyrzucać i nie należy kupować nowych.
Źródło informacji: klej poliuretanowy.

1 Comment on Mocne kleje

  1. Cieszę się, że natrafiłam na ten tekst. Poszerzył on moją wiedzę i wydaje mi się, że zainteresuję się tym przedmiotem jeszcze bardziej.

Leave a comment