Kancelaria – odszkodowanie za śmierć matki

Jeżeli doszło do wypadku drogowego lub komunikacyjnego, w wyniku czego straciliśmy bliską osobę, np dziecko, ojca czy członka najbliższej rodziny, to zgodnie z przepisami prawa mamy prawo ubiegać się o odszkodowanie a także rekompensatę za straty moralne. Odszkodowanie z oc sprawcy wypadku śmiertelnego powinno być wypłacane przez firmę ubezpieczeniową, w której sprawca takiego wypadku ma wykupioną polisę odpowiedzialności cywilnej.
Rekompensata za śmiertelny wypadek – co trzeba mieć świadomość tego?
Na samym początku powinno się podkreślić, że w zgodzie z aktualnymi przepisami prawa najbliżsi osób, które zginęły w wyniku wypadków drogowych czy komunikacyjnych, albo także poniosły śmierć w wyniku błędu lekarskiego, mają prawo ubiegać się o odszkodowanie a także zadośćuczynienie z Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej sprawcy zdarzenia.

Co za tym idzie, obowiązek wypłaty adekwatnego odszkodowania oraz rekompensaty finansowej spoczywa na firmach ubezpieczeniowych sprawców zdarzeń. Na nieszczęście firmy ubezpieczeniowe bardzo często uchylają się od tego obowiązku albo również zaniżają wartość należnego odszkodowania, w takiej sytuacji warto skorzystać z usług doświadczonych kancelarii prawnych, które specjalizują się w dochodzeniu odszkodowań. Odszkodowanie za śmierć dziecka czy rodzica powinno być adekwatne do poniesionych strat a także krzywd, oczywiście wycena tego nie jest zadaniem łatwym, niemniej jednak takie środki finansowe mogą pomóc w poradzeniu sobie w tej trudnej sytuacji, ponieważ pozwolą na przykład na podjęcie terapii psychologicznej.

Więcej informacji: Odszkodowanie z oc sprawcy wypadku śmiertelnego.

Leave a comment