Ile kalorii ma pączek?

Tłusty czwartek to dzień specyficzny. Każdego roku tłusty czwartek przypada w innym czasie.Z pewnością w każdej sytuacji jest to czwartek. Niemniej jednak niekiedy jest to drugi czwartek lutego, a niekiedy zdarza się on dużo później.

To kiedy przypadka tłusty czwartek zależy od tego, gdy w danym roku przypadka Wielkanoc. Tłusty czwartek jest ponieważ ostatnim czwartkiem przed środą popielcową, a ta jak wiadomo wyznacza początek wielkiego postu. Jest on więc ostatnia okazją do solidnego pojedzenia słodkich przysmaków. Kilka osób bowiem w wielkim poście rezygnuje z jedzenia słodkości.
Dlatego tłusty czwartek jest lubianym dniem. Wówczas nawet osoby, które są na diecie pozwalają sobie na to, by zjeść pączka. Gdy pączek posiada własne święto, nie można go uczcić dużo lepiej niż w tej chwili przez zjedzenie takiego pączka. W wielu domach na ten dzień pączki specjalnie się piecze. Wiele pań ma sprawdzone przepisy na pączki i potrafi je zrobić. Ci, którzy takich umiejętności nie posiadają albo zwyczajnie brakuje im czasu na to, żeby piec pączki, kupują je w sklepach. Tu uzyskać je można w wielu wariantach. Nie tylko z marmoladą, niemniej jednak i z budyniem, czekoladą czy przeróżnego rodzaju pomadami. pączki na tłusty czwartek piecze się w wielu opcjach, bo w tym dniu zainteresowanie nim jest de facto bardzo duże. Zwykle najtaniej można kupić je w dużych marketach. Te zamawiają ich tak duże ilości, że są w stanie zaproponować stosunkowo niskie ceny za jedną sztukę. Jednak te bardziej wymyślne pączki w każdej chwili kosztują nieco więcej niż te tradycyjne z marmoladą.
Zobacz: Pączki na tłusty czwartek.

Leave a comment