Dezynsekcja – profesjonalne usługi

Deratyzacja- co warto wiedzieć? Jest to zabieg, dzięki któremu usunięte zostają różnego rodzaju gryzonie, m.in szczury. Są niebezpieczeństwem dla ludzi, ze względu na to, że przenoszą róznorodne choroby zakaźne.

Zabieg ten bez wątpienia jest obowiązkiem właściciela lub zarządcy budynku. Do zwalczania ich wykorzystuje się metody biologiczne, chemiczne, fzyczne a także mechaniczne. Można do nich zaliczyć: pułapki, karmniki oraz chwytacze. Zależnie od rodzaju gryzonia, oraz od miejsca, w którym występuje- dobierana jest odpowiednia do tego forma.
Co eliminuje dezynsekcja?
W głównej mierze jest to walka z rozmaite insektami, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Likwiduje się owady, ale również ich jaja a także larwy. Zabieg ten tworzy się w budynkach mieszkalnych, w zakładach pracy a także na otwartym terenie. Dezynsekcje organizuje się w głównie ze względów sanitarnych a także gospodarczych. Tożsamo, jak w sytuacji deratyzacji stosuje się metod: fizycznych, mechanicznych, biologicznych, chemicznych. Można wyróżnić dezynsekcje ozonem, uszczelnianie budynku, oraz przeznaczenie różnego rodzaju opryskiwaczy. Do owadów, które są poddawane dezynsekcji zalicza się: prusaki, pluskwy, komary, karaluchy oraz wszy.
Dezynfekcja, czyli odkażanie
Jest to zabieg, który ma na celu zlikwidowanie chorobotwórczych wirusów i bakterii z naszego otoczenia. Odkażanie przeprowadza się na powierzchniach, które mogły ulec skażeniu rozmaite mikroorganizmami m.in grzybami. pasożytami, wirusami. Ażeby dezynfekcja przebiegałą prawidłowo, każde zlecenie jest traktowane jedostkowo, by dobrać odpowiednią metodę zwalczania bakterii. W przypadku odkażania używa się metody fizyczne, np: lampy UV, chemiczne, na przykład: ozonowanie oraz metody termiczno-chemiczne.

Więcej: dezynsekcja Konin.

Leave a comment