Cięcie w betonie – usługi

W sytuacji materiałów bardzo twardych, przykładowo takich jak materiały skalne, granit, marmur, piaskowiec, jak także w sytuacji betonu zbrojonego, asfaltu czy cegły trzeba używać specjalne urządzenia, takie jak wiertła z tarczami diamentowymi. Pamiętajmy o tym, że wycinanie otworów w betonie za pomocą zwykłej wiertarki doprowadzi nie tylko i wyłącznie do uszkodzenia urządzenia, ale także do uszkodzenia betonu.
Jakie techniki stosować w przypadku obróbki betonu?
Ze stuprocentową pewnością cięcie betonu na mokro to rozwiązanie przyszłościowe, które jest coraz częściej spotykane w przypadku prac budowlanych takich jak rozbiórki, wyburzenia czy prace wykończeniowe.

Specjalne wiertła diamentowe wyposażone są w system chłodzenia wodą, czyli umożliwiają pracę na mokro, zatem w sposób bezpyłowy. Nie powinno zatem dziwić, że bardzo często wprowadza się takie techniki. Cięcie za pomocą techniki diamentowej dotyczy nie tylko i wyłącznie betonu czy cegieł, ale też materiałów skalnych, a zatem przykładowo płyt granitowych czy marmurowych. Powinno się pamiętać o tym, że wycinanie ścian, jak również wycinanie otworów w twardych materiałach wymaga stosowania urządzeń wytrzymałych, jak również charakteryzujących się wysoką precyzją utworzenia. W ten sposób realizowane są przykładowo otwory przeznaczone na drzwi, okna, czy też klatki schodowe. Wiercenie w przypadku prac budowlanych realizowane jest nie tylko w ścianach, ale także rozmaite podłożach pod różnym kątem, dlatego konieczne jest stosowanie efektownych technologicznie urządzeń.

Sprawdź tutaj: wycinanie ścian.

Leave a comment