Andrzejki – jak zorganizować imprezę?

Jak obchodzi się andrzejki? Lata temu zostały one głównie okazją ku temu, ażeby sobie powróżyć. Temu wyjątkowemu wieczorowi, poprzedzającemu nadchodzący adwent przypisywano magiczne właściwości.

Wróżby andrzejkowe miały przepowiadać, kto wyjdzie za mąż lub kto będzie wybrankiem serca. Takie wróżby miały znaczenie głównie dla młodych dziewcząt, którym zawsze marzyła się szczęśliwa i prawdziwa miłość. Czy takie wróżby się sprawdzały? Tak jak wszystko inne w życiu prawdopodobnie. Nie przeszkadzało to jednakże temu, że zwyczaj obchodzenia andrzejek przetrwał do dziś. Choć w tym momencie obchodzi się je nieco przeciwnie.
Dzisiaj andrzejki są okazją do dobrej zabawy. Z tek okazji przeprowadza się zabawy andrzejkowe. W klubach tanecznych zaprasza się na wieczory andrzejkowe, gdzie w trakcie dyskoteki pojawiają się powiązane z andrzejkami atrakcje. Prócz tego lokale organizują bale andrzejkowe, które przypominają nieco bale karnawałowe. Na takie przed w pewnych przypadkach zapisują się chętni, bo są to imprezy zamknięte, które kosztują kilkaset zł. Ich cena zależy i od lokalu, i od tego, jakie menu on gwarantuje. Bo takie lokalowe andrzejki to nie wyłącznie tańce, ale i bardzo dobre jedzenie. Ze stuprocentową pewnością na bale andrzejkowe nie zapisują się wszyscy, tylko ci, którzy posiadają ochotę w takich uczestniczy. Andrzejki w wielu przypadkach ograniczają się również do spotkań w gronie znajomych i także mogą być okazja do miło spędzonego czasu. Takie nie są kosztowne i spędzanie w taki sposób andrzejek jest powszechne. Czasami z racji imienin Andrzeja przeprowadza się spotkania imieninowe.
Sprawdź również informacje na stronie: Zabawa Andrzejkowa.

Leave a comment