Czy Starfield zmieni oblicze gier science-fiction?

Firma Bethesda zatrudniła właśnie Toma Cruise’a jako głównego aktora w ich nowej grze. Starfield to gra science-fiction, która opowiada o grupie kosmicznych podróżników, którzy w swojej podróży napotkają masę przeciwności. Od problemów osobistych po starcia z nietypowymi przeciwnikami.

W końcu świeżość Bethesdy
Marka Bethesda od lat stawiała ciągle na te same gry. Legendarne studio wciąż planowało kontynuacje starych gier typu Skyrim czy Fallout. Na szczęście w końcu postawili na świeżą jakość i fani nie potrafią doczekać się nowej, kultowej serii. Premiera gry Starfield nie jest jeszcze znana, niemniej jednak obstawia się okolice czerwca. To właśnie wtedy zostanie ona zaprezentowana na targach E3 od Microsoftu.
Co na razie wiadomo o grze?
Na razie wiadomo około tyle, że to gra o kosmosie. Tom Cruise po raz kolejny powinien wcielić się w charakterystyczną postać rodem z filmów Mission Impossible. Fani aktora nie powinni narzekać na masę świetnej akcji.
Nie powinna to być natomiast gra wyłącznie oparta na strzelaniu. Wiele wskazuje na to, że gra wplecie pełno wątków filozoficznych na temat natury wszech świata. Studio jest wszak znane ze znanych wizji apokaliptycznych, choć w kultowym Falloucie. Rozgrywka ma podobno przypominać tą z Outer Wilds, która sprawdziła się u graczy nadzwyczaj świetnie. Gracze nie powinni oczekiwać niczego w stylu Mass Effect. Wiadomo także, że w grze pojawią się różne frakcje, dzięki czemu przed graczem stoi masa skomplikowanych decyzji. Starfield niewątpliwie zaskoczy nas jeszcze niejedną informacją.

Zobacz więcej: Starfield.

Leave a comment